Półkolonia letnia w Szkole Podstawowej w Brodach

Letnie spotkania półkolonijne rozpoczęły się 27 czerwca 2018 r. Pierwszego dnia uczestnicy wyjechali do krakowskiego kina na zabawny film "Wyszczekani". To historia Maxa, pracującego dla policji rottweilera, który zostaje wysłany na prestiżową wystawę psów, by zbadać tajemniczą sprawę związaną z nielegalnym handlem zwierzętami. Niestety, zostaje tam wysłany wraz ze swym partnerem - człowiekiem, co rodzi mnóstwo zaskakujących i zabawnych sytuacji.

Drugiego dnia dzieci wyjechały na basen "Delfin" w Wadowicach. Czuły się tam jak przysłowiowa "rybka w wodzie". Z radością brały udział w wodnych zabawach. Kolejny dzień okazał się równie atrakcyjny, gdyż pojechaliśmy do Inkubatora Kuchennego w Zakrzowie. Tam przeżyliśmy "włoską przygodę". Z ogromnym zaangażowaniem dzieci przygotowywały pizzę: od samego początku, czyli wykonywania ciasta, aż do upieczenia jej w specjalnym piecu. Oczywiście później, po wyjęciu z pieca, trafiła do brzuchów uczestników warsztatów.

2 lipca zawitaliśmy w Magicznej Osadzie w Rzykach w pobliżu Andrychowa. Pobyt tam dostarczył wielu atrakcji: labirynty, trampoliny, plac zabaw oraz park linowy. Zmęczeni ale zadowoleni uczestnicy półkolonii wrócili do Brodów. Ostatni dzień (3 lipca) poświęcony został przypomnieniu zasad bezpiecznego zachowania podczas wakacji. Tego dnia dzieci i ich opiekunowie spędzili czas przy ognisku.

 

Celem półkolonii były między innymi:

  • promocja zdrowego i bezpiecznego stylu życia;
  • poznawanie najbliższego otoczenia i otaczającego świata;
  • aktywne i bezpieczne spędzanie wolnego czasu.

 

Zarówno dzieci, jak i rodzice, są zadowoleni z tej formy wypoczynku i stwierdzili, iż zaspokoiła ona oczekiwania osób biorących w niej udział.

Odpoczynek ten został w całości sfinansowany przez Urząd Miasta i Gminy w Kalwarii Zebrzydowskiej, za co serdecznie dziękujemy!

Wychowawcy ze Szkoły Podstawowej w Brodach