Origami z wierszykami - spotkania wakacyjne w bibliotece

Tego lata do wspólnego spędzenia czasu w kalwaryjskiej bibliotece zaproszono dzieci z kalwaryjskich przedszkoli. W pierwszych trzech tygodniach wakacji zorganizowano dla najmłodszych zajęcia czytelniczo-manulane pod wspólną nazwą „Origami z wierszykami”.

Bohaterką zajęć była kaczuszka Omi, tytułowa postać z książki A. Frączek, pt. „Kaczuszka Omi na wsi”. Głośne czytanie opowiadania o przygodach ciekawskiej kaczuszki Omi z wykorzystaniem pacynek, zachęciło dzieci do dyskusji o zwierzętach z najbliższego otoczenia. Podczas zajęć plastycznych każdy z uczestników wykonał metodą origami własną kaczuszkę.

Na zakończenie spotkań wakacyjnych w Bibliotece przedszkolaki obejrzały spektakl „Z wizytą w Smerfowym Lesie”, w którym aktorzy krakowskiego teatru Edu Artis w sposób humorystyczny przedstawili problem ekologii.

Smerfy zachęcały dzieci do dbania o środowisko. Wspólnie sprzątały śmieci porozrzucane przez Gargamela w lesie. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Wspólnie z aktorami wypowiadały zaklęcia-rymowanki, śpiewały piosenki oraz tańczyły taniec Smerfetki, przygotowany na smerfny talent show. Na zakończenie wszyscy zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z bajkowymi bohaterami. Głośne śmiechy, długie brawa oraz ponowne zaproszenie aktorów świadczyły o tym, że był to mile spędzony czas.

Anna Bogunia
Jolanta Paluchowska-Pępek