5 miejsce w kategorii dziewcząt na Świecie dla MDP OSP Przytkowice

Dziewczęta z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Przytkowice występujące na Olimpiadzie Strażackiej CTIF 2019 odbywającej się w Martigny w Szwajcarii dzięki genialnemu występowi w klasyfikacji końcowej dziewcząt zajęły 5 miejsce. To najlepszy wynik z drużyn reprezentujących Polskę i największa niespodzianka całej imprezy, co zgodnie podkreślają uczestnicy i organizatorzy. GRATULUJEMY!!!

 

Tak doskonały wynik nie byłby możliwy bez determinacji, poświęcenia  i wielomiesięcznych treningów dziewcząt z OSP Przytkowice. Wystarczy tylko dodać, że do tego występu dziewczęta przygotowywały się  od początku roku.

Dziewczętom stworzono też bardzo dobre warunki do pracy, w ich występ zaangażowani byli najmocniej druhowie z OSP Przytkowice Wiesław, Robert, Stefan Rudeccy, a także Krzysztof  i Andrzej Zmysłowscy oraz Krzysztof Studnicki z  Never Average, dziewczęta już na miejscu mogły liczyć na grupę wiernych kibiców.

W zespole panuje rodzinna atmosfera, to też mieszanka różnych charterów i osobowości, jednak wszystkie dziewczęta łączy jedno były zdeterminowane do walki i osiągnięcia jak najlepszego wyniku, co im udało się znakomicie.

Skład  Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Przytkowic  „Złotek z Przytkowic”: Małgorzata Górecka, Amelia Jarguz, Zofia Szczęsny, Patrycja Pasternak,  Aleksandra Rudecka, Sandra Maniek, Magdalena Wojnowska,  Wiktoria Syrek,  Marta Serwin,  Milena Pamuła.

Międzynarodowe Spotkania Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych - Strażacka Olimpiada CTiF, rozpoczęła się niedzielę 14 lipca 2019 r. w Martigny w Szwajcarii wystąpiło na niej 56 zespołów, z 26 krajów.

Olimpiada poza zawodami wypełniona była serią wydarzeń jej towarzyszących, zawodnicy mogli poznać przepiękne zakątki Szwajcarii, arena zmagań znajdowała się u podnóża Alp, była też także doskonała okazją do promocji Gminy Kalwaria Zebrzydowska i Województwa Małopolskiego.

Warto dodać, że „Złotka z OSP Przytkowic” zajęły 1 miejsce w grze terenowej, a reprezentacja Polski zajęła 3 miejsce w Prezentacji Narodów.

W pomoc  w organizacji wyjazdu w zaangażowała się Gmina Kalwaria Zebrzydowska, która finansowano wsparła przygotowania  i wyjazd na Międzynarodowe Spotkanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTiF w Martigny w Szwajcarii. Zespół mógł też liczyć na wsparcie Województwa Małopolskiego, a także Komeda Główna Państwowej Straży Pożarnej i Starostwo Powiatowe w Wadowicach i licznym sponsorom.

Do tego wydarzenia będziemy jeszcze powracać wielokrotnie, zachęcamy do odwiedzenia FB Gminy Kalwaria Zebrzydowska oraz  OSP Przytkowice.